מרכז המידע

חינה - מסיבה אחת גדולה

טקס החינה או אירוע החינה הכולל בתוכו טקס יפיפה ובעל משמעות רבה, מטרתו לברך את הזוג המאושר העומד להתחתן בקרוב. טקס החינה נערך טרם יום החתונה של הזוג המאושר אליו מוזמנים כל המשפחה של החתן ושל הכלה והחברים הקרובים של המשפחות.

אירוע החינה נחשב אולי לאחד האירועים המושקעים ביותר(אולי יותר מהחתונה) והוא חלק חשוב ואינטגרלי ממסורת עתיקת יומין של העדה המרוקאית ועדות נוספות של יוצאי ארצות צפון אפריקה. האירוע מכיל בתוכו אלמנטים רבים עליהם אפרט בהמשך. כל האלמנטים הללו ללא יוצא מן הכלל מתאפיינים בצורה גרנדיוזית שהיא חלק חשוב ואולי החשוב ביותר באירוע החינה. אלמנט הגרנדיוזיות בעצם אמור להעצים את הברכה של האורחים אל הזוג המאושר לחיים פוריים, מתוקים וכמובן, מלאי שפע. אפשר לומר שאירוע חינה הוא כמו מסיבת אירוסין או חתונה הנערכת לפני האירוע הגדול עצמו. באירוע החינה, הזוג בעצם נפרד באופן מיוחד ומסורתי מעולם הרווקות ומתכונן אל חיי הנישואים. כל עדה החוגגת חינה יש לה מאפיינים שונים וייחודיים משלה.

מאפיינים חשובים

החלק המפורסם ביותר של אירוע חינה הוא כמובן החלק בו מורחים אותה על כפות ידיהן של האורחים. חינה היא בעצם צמח הידוע בסגולותיו הרבות. מהחינה מכינים עיסה אותה מורחים על כף היד בצורת עיגול. הצורה שנבחרה הינה עיגול כיוון שהוא מזכיר מטבע המציין שפע. כמה דוגמאות למאפיינים נוספים:

  1. תלבושות: תלבושות לחינה הם אחד האלמנטים המוכרים והמושקעים ביותר באירוע. ישנן תלבושות מסורתיות כמו ג'לביות ושמלות נוספות הנתפרות ממיטב הבדים המשובחים והיקרים. כיום ישנן תלבושות שונות ומגוונות וכל אחד ואחת יכולים לבחור את התלבושת המתאימה להם.

  2. עיצוב האירוע: אירועי חינה יכולים לקחת חלק באולם, במסעדה עדתית אותנטית, על גג, בחצר ובעצם היכן שנרצה. מה שיאפיין את התפאורה דומה לתלבושות, העיצוב יהיה עשיר, צבעוני ויוקרתי.

  3. אוכל: אי אפשר ללכת לאירוע חינה בלי לחשוב על האוכל שיוגש שם. באירועי חינה ניתן להגיש מאכלים של העדות המסוימות אך, כולם מכירים היטב את המתוקים המפורסמים המייחדים את העדה המרוקאית כמו מרציפנים, מופלטות, עוגיות מרוקאיות ועוד המון.

  4. אטרקציות: אירועי חינה ניתן לערוך כאשר משלבים בהם שוק מרוקאי המציע מטעמים עדתיים. בנוסף, לעתים כל אירוע החינה עצמו נעשה בתוך אוהל מיוחד ההופך את האירוע לאותנטי עוד יותר.

רוצים לארגן חינה?

כיוון שחינה היא אירוע הדורש הכנה וארגון רב לא פחות מחתונה, כיום ישנן חברות מקצועיות שמארגנות את האירוע מתחילתו עד סופו כך שכל מה שנותר לזוג לעשות הוא להגיע ולחגוג עד אור הבוקר. חברות הפקה תפקידן לעזור לכם לבחור את התפאורה, המוזיקה, התלבושות וכמובן את האטרקציות ואת האוכל שיוגש באירוע. אם בעבר אירוע חינה היה שייך רק לעדות מסוימות, בשנים של היום, גם אנשים שחינה אינה חלק מהמסורת שלהם, מעוניינים ואף חוגגים אירוע כזה גם כן.

 

אודות - QR Scan

QR scan הנה חברת בת של "מדדים אינטרנט ועסקים". QR scan נוסדה על ידי שני יזמים צעירים אשר מאסו בטכנולוגיה פשוטה ורצו לקחת את עולם הסמארט-פון צעד אחד קדימה לפני כולם, ובכך להעצים את חווית הקניה של הלקוח בכל זמן ובכל מקום, ובו בזמן להביא את בעל העסק לחשיפה מקסימלית.

אנו רואים בתחום האינטרנט כ"ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות" לרבות בתחום הפרסום והקניה המקוונת, העמדנו לעצמנו יעד ברור והוא להוביל את החדשנות בתחום השיווק באינטרנט. לדוגמאות לחץ כאן.

החזון של חברת QR scan הוא להביא את המפרסם ליכולת מיצוי פרסום מקסימלית ובכך להגדיל את נתח שוק הלקוח, הן מבחינת חשיפה, הן מבחינת הגדלת הכנסות, והן מבחינת הגדלת חוג הלקוחות של הלקוח.

קרא עוד...